ارتباط با ما 0915-2100-901

فیلم استرچ

زمان مطالعه: 6 دقیقه بعد از تولید محصول در تولیدی ها و کارخانجات یکی از نکات مهم، بحث بسته بندی محصول تولیدی است. برای این امر یکی از بهترین گزینه‌ هایی که برای بسته‌ بندی کالا‌ها مورد استفاده قرار می گیرد استفاده از فیلم استرچ است. فیلم استرچ یکی از انواع پلاستیک های بسته بندی است که دارای ویژگی‌ ...

6 دقیقه
1 دیدگاه
admin
زمان مطالعه: 6 دقیقه

بعد از تولید محصول در تولیدی ها و کارخانجات یکی از نکات مهم، بحث بسته بندی محصول تولیدی است. برای این امر یکی از بهترین گزینه‌ هایی که برای بسته‌ بندی کالا‌ها مورد استفاده قرار می گیرد استفاده از فیلم استرچ است. فیلم استرچ یکی از انواع پلاستیک های بسته بندی است که دارای ویژگی‌ هایی مانند کشش، چسبندگی و شفافیت است و برای بسته بندی انواع محصولات می توان از آن استفاده کرد.

فیلم استرچ پالت بند چیست؟

یکی از مهم ترین موارد در صنایع برای بسته بندی و پالت پیچی است. در اهمیت تولید فیلم استرچ باید بگوییم که در صورت نبود رول استرچ حتی ممکن است خط تولید قطع شود. به فيلم استرچ در بین عموم مردم سلفون بسته بندی نیز می گویند.

فیلم استرچ یکی از محصولات کارخانجات پلیمری است که برای بسته بندی و ایمن سازی محصولات به هنگام قرارگیری در انبار و یا ارسال به محل مورد نظر مورد استفاده قرار می گیرد. رول فیلم استرچ هم چنین از اقلام بسته بندی شده در برابر گرد و خاک، ریزش احتمالی و آسـیب های محیطی محافظت می نماید.

تولید کننده انواع رول استرچ پالت بند

استرچ به چه معناست؟

استرچ به معنای کشسان و کشش است. پس به راحتی از نام آن می توان حدس زد که این محصول چه ویژگی دارد. در واقع قابلیت کشسانی استرچ باعث می شود که محکم به دور کالای مورد نظر بپیچید. استفاده از رول استرچ یک روش جایگزین بسیار خوب برای روش های قدیمی بسته بندی است. به کمک فیلم استرچ بسته بندی می توان اجناس را مقرون به صرفه تر، محکم تر و راحت تر از روش های سنتی ایمن سازی کرد.

رول سلفون استرج پالت

تولید فیلم استرچ

تولید رول استرچ معمولا تا 5 لایه صورت می گیرد. این قابلیت 5 لایه بودن باعث خاصیت کشسانی هر یک متر تا 10 متر می شود. یعنی 1000% قابلیت کشسانی که باعث صرفه جویی در مصرف و کاهش چشم گیر هزینه ها برای خرید فيلم استرچ می شود. مجموعه تولیدی هالند پلاست هیچ محدودیتی در تولید ندارد از همین رو می توان نایلون استرچ را در تمام ابعاد و سایز بندی های درخواستی مشتری تولید کرد.

خط تولید انواع فیلم استرچ

در تولید فیلم استرچ خوب به چه فاکتورهایی باید توجه نمود؟

 1. ضخامت: تولید استرچ فیلم با ضخامت بین 10 تا 50 میکرون صورت می گیرد.
 2. چسبندگی: تولید رول استرچ با چسبندگی خوب باید صورت بگیرد تا خوب دور تا دور محصول را احاطه کند و بسته بندی های مستحکمی را ایجاد کند. 
 3. تعداد لایه: تولید رول استرچ بصورت چند لایه باعث می شود تا کیفیت نهایی کار بالا برود.
 4. کشسانی: یک سلفون استرچ باکیفیت باید با کشش های جزئی و یا ضربه پاره نشود. تا بتواند از محصول بسته بندی شده بهترین محافظت را انجام دهد.

فیلم استرچ در چه رنگ هایی تولید می شود؟

استرچ رنگی بسته بندی

بسیاری از تولید کنندگان برای دلایل مختلف یا برای مشخص نشدن موارد بسته بندی از فيلم های استرچ رنگی یا مشکی استفاده می کنند. همانطور که پیش تر گفتیم شرکت هالند پلاست هیچ محدودیتی در تولید ندارد از همین رو می توان این نوع پلاستیک بسته بندی را در تمام رنگبندی ها تولید کرد. یکی از مهم ترین موارد برای تولید رنگی رنگ پاشی باکیفیت و 100% است که باعث پوشاندن کل پلاستیک شود که داخل آن مشخص نشود.

قیمت روز فیلم استرچ بسته بندی

انواع فیلم استرچ بسته بندی

فیلم استرچ بسته بندی انواع مختلفی دارد و هر کدام برای بسته بندی محصول خاصی به کار می رود. در زیر به بیان انواع فیلم استرچ بر اساس کاربرد آن اشاره کرده ایم:

 1. فیلم استرچ پالت بند: از استرچ پالت بند برای بسته بندی محصولات تولیدی کارخانه ها تا رسیدن به محل فروش استفاده می شود. تا محصولات مورد نظر در طی حمل و نقل تا رسیدن به مقصد آسیبی نبینند.
 2. رول استرچ غذایی: این نوع فیلم برای محافظت مواد غذایی بکار می رود. حفظ بهداشت و ماندگاری ماده غذایی با این فیلم ها امکان پذیر است.
 3. رول استرچ سیلاژ یا علوفه: به ‌منظور جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید و افزایش طول عمر علوفه مورد استفاده دامداران و کشاورزان قرار می‌ گیرد.
 4. فیلم استرچ فرودگاهی: از این رول های بسته بندی برای بسته بندی کیف، ساک، چمدان و… مسافرین استفاده می شود. تا آن ها را در برابر آلودگی های محیطی حفظ کرده و مانع باز شدن آن ها در اثر فشارها و تکان های نسبتا شدید گردد.
 5. رول استرچ مبلی: از این نوع استرچ برای جلوگیری از آسیب دیدگی تاج مبل و ممانعت از نفوذ گرد و خاک به درون پارچه و عدم ایجاد لک بر روی آن در کارگاه های تولید مبلمان و هم چنین در هنگام اسباب کشی استفاده می شود.

فیلم استرچ غذایی

در مواردی که از این نوع نایلون برای بسته بندی مواد غذایی استفاده می شود، از مواد اولیه فود گرید استفاده می شود که در تماس نایلون با مواد غذایی تمام موارد بهداشتی رعایت شده باشد.

تولید کننده سلفون استرچ غذایی

اضافه کردن موارد خاص در سفارش سلفون

 1. سفارش با مقاومت بالا در برابر حرارت (Anti UV ضد اشعه ماورای بنفش خورشید)
 2. سفارش به صورت رنگی
 3. سفارش به صورت مات
 4. ضد الکتریسته ساکن جهت جذب ناپذیری گرد و غبار روی نایلون (Anti Static)

انواع روش های بسته بندی با استرچ

پالت بندی با استرچ به دو صورت انجام می شود که عبارتند از :

 • دستی : در این روش بدون هیچ ماشین آلاتی و تنها با استفاده از نیروی انسانی پالت بندی انجام می شود.
 • ماشینی : در این روش بسته بندی تماما با ماشین آلات انجام می شود و هیچ گونه دخالت انسانی در آن وجود ندارد.
خرید فیلم استرچ تهران

نایلون استرچ چیست؟

به جرأت می توان گفت تمام صنایع تولیدی برای بسته بندی نهایی محصولاتشان نیاز به یک پلاستیک با قابلیت کشسانی بالا برای محافظت از محصولات و نو نگاه داشتن آن ها دارند. یکی از بهترین نمونه ها به همراه نازل ترین قیمت ممکن همین نایلون استرچ است .

ابعاد رول بسته بندی استرچ

رول استرچ در همه ابعاد و ضخامت ها قابلیت تولید دارد. هیچ گونه محدودیتی در تولید رول سترچ از نظر سایز، ضخامت و حتی رنگ وجود ندارد. رول های استرچ را می توان در ابعاد، ضخامت و رنگ دلخواه مشتری تولید کرد.

حتی می توان به رول استرچ در پروسه تولید موادی اضافه کرد که به آن ویژگی های خاصی بدهد. مثلا خاصیت آنتی یو وی و آنتی استاتیک. خاصیت آنتی یووی به استرچ ویژگی ضد اشعه ماورای بنفش خورشید بودن می دهد و جهت افزایش مقاومت و ماندگاری در برابر نور خورشید استفاده می شود.

خط تولید انواع رول فیلم استرچ

قیمت رول استرچ

قیمت فیلم استرچ با عوامل متعددی تغییر می کند. یکی از این عوامل قیمت روز مواد اولیه پتروشیمی است. تغییرات روزانه قیمت مواد اولیه پلاستیک پلی اتیلن سبک پتروشیمی در تعیین قیمت رول استرچ بسته بندی اثر گذار است.

خرید عمده رول استرچ هم در قیمت اثر می گذارد. به این صورت که برخی تولید کننده ها با فروش فیلم استرچ به صورت عمده و زیاد به مصرف کننده کمک می کنند تا خریدی مقرون به صرفه تر داشته باشد.

بنابر این برای دریافت مشاوره و راهنمایی درباره خرید فیلم استرچ و استعلام قیمت روز، با کارشناسان هالند پلاست در بخش فروش تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

1- آیا به فیلم استرچ افزودنی هم اضافه می شود؟ بله به عنوان مثال می توان Anti UV ضد اشعه ماورای بنفش خورشید، آنتی باکتريال، ضد مه یا anti fog و سایر افزودنی ها بنا به درخواست مشتری را افزود.

2- رول های استرچ تا چه حدودی وزن  قابلیت تولید دارند؟ وزن رول تولیدی عموم بر اساس نیاز مشتری تولید می شود. معمولا وزن رول جهت مصرف با دستگاه های اتوماتیک ۱۱ کیلوگرم و جهت مصارف دستی ۵ کیلوگرم است.

3- پر مصرف ترین رول های استرچ چه ضخامتی دارند؟ 20 تا 25 میکرون

4- سریع ترین زمان تحویل سفارش چند روز است؟ بستگی به جنس، نوع چاپ، خدمات دوخت و بسته بندی و تناژ دارد. بین یک روز تا هفت روز کاری

5- فیلم استرچ تا چند لایه قابل تولید است؟ فیلم استرچ صنعتی تا 6 لایه قابل تولید است.

1 نظر ارسال شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *